Silverskedar engelsk snäck modell 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

1 200 SEK

SILVERSKEDAR, engelsk snäck modell, 9 st, bestående av: 1 serveringsked, Johan Niklas Palm, Visby, 1858, 1 matsked, Stockholm, 1856, 1 tesked, Gustaf Theodor Boström, Stockholm, 1851, 6 teskedar, Knut Gustaf Markström, Uppsala, 1887, några med inskriptioner, längd ca 14-30 cm, totalvikt ca 332 g

Slitage, bucklor, repor, ställvis anlöpning

639017

2019-05-01