Sälbössa 1800-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄLBÖSSA, med slaglås, KRUTHORN, 3 st, KULTÄNGER, 2 st, 1800-talets mitt, oktagonal räfflad pipa, kaliber ca 20 mm, helstock med kolvlåda och beslag i smide, längd ca 152 cm
Slitage, kolvlådans lock saknas
639047
2019-04-29