Sälbössa 1800-tal

Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal
Sälbössa 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SÄLBÖSSA, med slaglås, KRUTHORN, 3 st, KULTÄNGER, 2 st, 1800-talets mitt, oktagonal räfflad pipa, kaliber ca 20 mm, helstock med kolvlåda och beslag i smide, längd ca 152 cm

Slitage, kolvlådans lock saknas

639047

2019-04-29