Spegellampett Karl Johan

Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan
Spegellampett Karl Johan

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGELLAMPETT, Karl Johan, 1800-talets första hälft, Karlskronas hallstämpel, framtagen orginalyta, dekor i pastellage, körn med urna, ljusarm i mässing, kvicksilverfolierat glas, höjd ca 55x34 cm

Slitage, mindre dekorbortfall, färbortfall

639051

2019-04-29