Servis Royal Copenhagen

Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen
Servis Royal Copenhagen

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KUNGLIG DANSK, "Blå Blomst", mat- och kaffeservis, 58 dlr, bestående av: 10 mattallrikar, 10 efterrättstallrikar, 12 kaffekoppar med fat, 12 assietter, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 fat (längd 31 cm), 2 ljusstakar, 1 fat på fot (diam 18 cm), 1 liten urna (höjd 14 cm), 2 askfat, 1 såsskål, 1 salt- och pepparströare, 1 soppterrin (längd 28 cm), 1 skålfat (diam 23 cm) och 1 senapskanna

Smärre slitage, mestadels 2:a sortering, 1 assiette med nagg, 1 kopp med mindre spricka

639127

2019-05-15