Flintlåsgevär
Vollendet
2019-05-03
639138
| Höchstes Gebot | 2 200 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, m/1815, kolven märkt 4K No 60 längd ca 146 cm, bajonett medföljer sannolikt m/1738
Slitage och skador, kompletterat