2 stolar av Evert Gentzell
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EVERT GENTZELL, stolar, 1-par, Evert Gentzells Snickeriverkstad, Mörbylånga, Öland, 1900-talets andra hälft, stomme i ek, kärnläder, sitthöjd ca 45 cm
Bruksslitage, senare kompleterade förstäkningar
639221
2019-05-01