2 stolar av Evert Gentzell

2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell
2 stolar av Evert Gentzell

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EVERT GENTZELL, stolar, 1-par, Evert Gentzells Snickeriverkstad, Mörbylånga, Öland, 1900-talets andra hälft, stomme i ek, kärnläder, sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, senare kompleterade förstäkningar

639221

2019-05-01