Ljusstakar smide allmoge 17/1800-tal
Vollendet
2019-05-03
639227
| Höchstes Gebot | 5 600 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 2 st. järnsmide, allmoge. Skåne/Halland, 17/1800-tal, höjd ca 26-31 cm, från privat samling
Ytrost, åldersslitage