Gjutjärnsurnor
2019-05-05
639343
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, 2000-tal, empirstil, gjutjärn, mediciformade, dekor av godronner, bottnar med genomgående hål, diameter ca 32, höjd ca 41 cm
Slitage, mindre gjutdefekter