Gjutjärnsurnor
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, 1900-tal, empirstil, gjutjärn, mediciform, dekor av bevingade amoriner, bottnar med genomgående hål, diameter ca 36, höjd ca 47 cm
Svartbemålade, korroderade, slitage
639344
2019-05-06