Äldre böcker, mest 1700-tal
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÄLDRE BÖCKER, främst 1700-tal, historia, vitterhet, i samtida band, flertalet dekorerade hfrbd. Ett flertal med Gyllenadlers stämpel på försättsblad.
Bl.a. proveniens: Salnecke slott, Uppland.
Varierande skick, några med skador, ett flertal något nötta.
639366
2019-05-01