Äldre böcker, mest 1700-tal

Äldre böcker, mest 1700-tal
Äldre böcker, mest 1700-tal
Äldre böcker, mest 1700-tal
Äldre böcker, mest 1700-tal
Äldre böcker, mest 1700-tal
Äldre böcker, mest 1700-tal
Äldre böcker, mest 1700-tal
Äldre böcker, mest 1700-tal

Klubbat för:

11 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ÄLDRE BÖCKER, främst 1700-tal, historia, vitterhet, i samtida band, flertalet dekorerade hfrbd. Ett flertal med Gyllenadlers stämpel på försättsblad.

Bl.a. proveniens: Salnecke slott, Uppland.

Zustandsbeschreibung

Varierande skick, några med skador, ett flertal något nötta.

639366

2019-05-01