Bordaloue Famille rose Kina 1700-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDALOUE, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av trädgårdsklippa med pion i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, längd ca 25, höjd 13 cm
Lagningar, nagg, sprickor, lockknoppen senare
639378
2019-05-03