Gustavsberg sparrisfat

Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat
Gustavsberg sparrisfat

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

GUSTAVSBERG, sparrisfat med underfat, majolika, omkring år 1900, dekor i form av sparris, glaserat i gult, grönt och brunt, längd ca 23-34 cm

Krackelering, spricka, smärre nagg

639392

2019-05-03