Alf Wallander vas Rörstrand
Vollendet
2019-05-03
639395
| Höchstes Gebot | 1 200 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
ALF WALLANDER, vas, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, med tre genombrutna hänklar, glaserad i gulorgange, märkt Rörstrand, höjd ca 20 cm
Krackelering, slitage