Alf Wallander vas Rörstrand

Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand
Alf Wallander vas Rörstrand

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

ALF WALLANDER, vas, porslin, Rörstrand, 1900-talets början, jugend, med tre genombrutna hänklar, glaserad i gulorgange, märkt Rörstrand, höjd ca 20 cm

Krackelering, slitage

639395

2019-05-03