Hörnskåp 1800-tal

Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal
Hörnskåp 1800-tal

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HÖRNSKÅP, senempire, 1800-talets första hälft, 2 dlr, fanérad i mahogny med intarsiadekor, invändigt med hyllor, höjd 222, 74x108 cm

PROVENIENS: Naesbyholm, Sjaelland

Slitage

639426

2019-05-01