Teakbyrå, Möbelbolaget Tranås.

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

BYRÅ, 1900-talets mitt, Möbelbolaget Tranås, stomme fanerad i teak med 4 lådor i sargen, svärtade ben och skiva, höjd ca 84 cm, yttermått 41x82 cm. Nyckel finns.

Zustandsbeschreibung

Slitage. Senare bemålad skiva.

639456

2019-05-01