Karmstolar NK
2019-05-02
639468
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KARMSTOLAR, 1900-talets början, rokokostil, Nordiska Kompaniet, stomme i betsad mahogny, skuren dekor, armlän, plymåer och rygg klädda i grön silkesbrokad, pärlspikad dekor, brickmärkta, sitthöjd ca 45 cm
Åldersrelaterat slitage