Gravyrer

Gravyrer
Gravyrer

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRAVYRER, 3 st, sabinskornas bortrövande, punktgravyr, 1700-talets slut, ca 30x36 cm, Franz Edmund Weirotter (1733 - 1771), ruinlandskap, etsning, ca 17x23 cm, Hieronymus Wierix (1553-1619), Faraos armé förgås i Röda havet, etsning, ca 19x28 cm

Sabisnkornas bortrövande med omfattande fläckar

639513

2019-05-02