Skåp

Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KLÄDSKÅP, 1700-tal, dörrpar, 2 flyttbara hyllplan, rikligt skuren dekor i form av bl a akantusblad, krön med två fåglar, dekorativa mässing/bronsornament på dörrarna, mörkbetsad ek, skåpet är delbart i flera sektioner, höjd ca 250 , bredd 165, djup 70 cm

Lagningar och förstärkningar, bl a en foten, lösa fogar, mindre bitar borta, sprickor, bruks och åldersrelaterat slitage

639517

2019-05-02