Spegel med konsolbord Karl Johan
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, empire, 1800-talets början, förgylld, skuren dekor och pastellage, spegelns krön med dekor av lyra, konsolbordet med stenskiva, spiralvridna ben och svärtat sockel, spågelens mått 176x87, konsolbordets höjd 65, 69x36
Renoverat, skador, retuscher, senare stenskiva med spricka
639567
2019-05-01