Spegel med konsolbord Karl Johan

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SPEGEL med KONSOLBORD, empire, 1800-talets början, förgylld, skuren dekor och pastellage, spegelns krön med dekor av lyra, konsolbordet med stenskiva, spiralvridna ben och svärtat sockel, spågelens mått 176x87, konsolbordets höjd 65, 69x36

Renoverat, skador, retuscher, senare stenskiva med spricka

639567

2019-05-01