Karmstolar rokoko

Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko
Karmstolar rokoko

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, rokoko, björk, 1700-/1800-tal, provinsarbete, bemålade, textilklädda sitsar med spiralfjädrar, höjd ca 94, sitthöjd ca 45 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, torrsprickor, färgbortfall, senare bemålning, senare klädsel

639612

2019-05-02