Uppläggningsfat Kina 1800-tal

Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal
Uppläggningsfat Kina 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), oval form, dekor av persikoträd i järnoxid, emaljfärg samt sepia, botten med ruyi, längd ca 39 cm

Smärre slitage

639738

2019-05-10