Skålar med underfat Kina Powder blue 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLAR MED UNDERFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), powder blue, dekor i guld, diameter ca 12-16 cm

Nagg, spricka, ursprungligen med lock

639741

2019-05-03