Teckningar och grafik

Teckningar och grafik
Teckningar och grafik
Teckningar och grafik
Teckningar och grafik
Teckningar och grafik
Teckningar och grafik
Teckningar och grafik
Teckningar och grafik

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TECKNINGAR och GRAFIK, bl a Nils Hahne, teckningar tusch, flertalet signerade och daterade, Arvid Knöppel, litografier (2), Henning Anthon, akvareller föreställande bl a hjortdjur (2) Roland Kempe, porträtt, akvatint (5), Gunnar Haking, träsnitt, Åke Arenhill, litografier (2), Hans Osswald, träsnitt (2)

Veck, nagg och fläckar förekommer

639925

2019-05-02