Ulrica Hydman Vallien ´´Birdie´´ vas
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018): "Birdie", vas, Kosta Boda, glas med bemålad dekor av fåglar i grönt, rött, svart och vitt, signerad Ulrica HV, undertill märkt "Kosta Boda, Artists Col" och numrerad 58962, etikettmärkt Kosta Boda, höjd ca 24.5 cm, diameter ca 22.5 cm
Smärre slitage
639958
2019-05-04