Ulrica Hydman Vallien ´´Birdie´´ vas

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018): "Birdie", vas, Kosta Boda, glas med bemålad dekor av fåglar i grönt, rött, svart och vitt, signerad Ulrica HV, undertill märkt "Kosta Boda, Artists Col" och numrerad 58962, etikettmärkt Kosta Boda, höjd ca 24.5 cm, diameter ca 22.5 cm

Smärre slitage

639958

2019-05-04