Tapio Wirkkala vas modell 3586
Klubbat för:
280 EUR
Utropspris
400 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3586, signerad Tapio Wirkkala Iittala -56, i halvform formad flerfärgad kristall, slipad, höjd 14,7 cm.
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Litet nagg på inre kanten.
639971
2019-06-11