Tapio Wirkkala vas modell 3586

Klubbat för:

280 EUR

Utropspris

400 EUR

TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3586, signerad Tapio Wirkkala Iittala -56, i halvform formad flerfärgad kristall, slipad, höjd 14,7 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Litet nagg på inre kanten.

639971

2019-06-11