Skänk
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, gustaviansk, 1800-tal, dekor av kanneleringar på dörrpar och lådor, höjd 120 cm, bredd ca 118 cm, djup ca 52 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
Renoverad, kompletterad, delvis avskrapad färg, nyckel saknas
640000
2019-05-13