Spegel sk Psyke

Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke
Spegel sk Psyke

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 500 SEK

SPEGEL / PSYKE, empire, 1800-talets första hälft, mahognyfanér, ställbar spegel, benavslut i form av bevingade lejontassar i metall, krön med beslag i bronserad metall, höjd ca 190 cm, bredd 80 cm, djup med benställning ca 60 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

En ljusarm saknas, slitage, fanérbortfall/skador

640002

2019-05-13