Bing & Gröndahl samt Kunglig Dansk figuriner

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BING & GRÖNDAHL samt KUNGLIG DANSK, figuriner, 6 st., porslin, 1900-talets slut, föreställande: flicka med hatt (1574), flicka i lång klänning (1995), flicka med en docka (3539), flicka med en valp (231b), pojke med en hink (2127) samt pojke och flicka som läser (1576), höjd ca 9.5-18 cm

Smärre slitage

640023

2019-05-04