Bing & Gröndahl samt Kunglig Dansk figuriner
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
800 SEK
BING & GRÖNDAHL samt KUNGLIG DANSK, figuriner, 6 st., porslin, 1900-talets slut, föreställande: airedaleterrier (2072), gås (1902), kanin (1874), mus (1728), fågelunge (1852) samt rödhakesångare (2238), höjd ca 9.5-18 cm
Figurinen av rödhakesångare med nagg till kanten
640025
2019-05-04