Golvlampa Firma Svenskt Tenn

Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn
Golvlampa Firma Svenskt Tenn

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

GOLVLAMPA, Josef Frank för Svenskt Tenn, modellnummer 2368, även kallad "Stora Kamelen", märkt undertill BEM 14, modellen formgiven 1939, höjd ca 145 -195 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, senare bronserade fötter, saknar skärm ej original, fot med stötskada, sladd med skador

640026

2019-05-13