Glasservis Rydberg

Glasservis Rydberg
Glasservis Rydberg
Glasservis Rydberg
Glasservis Rydberg

Klubbat för:

350 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

GLASSERVIS, 56 dlr., modell "Rydberg", 1800-talets slut, bestående av: 18 selterglas, 11 snapsglas, 9 ölglas, 6 starkvinsglas (grön glasmassa), 5 starkvinsglas, 7 minilikörglas, höjd ca 8-15 cm

Kuntoraportti

Samtliga modeller är av varierande modell/storlek, nagg, slitage

640046

Päivämäärä:

2019-05-05