Säng
Valmis
2019-05-13
640047
| Korkein tarjous | 300 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
SÄNG, 1800-talets senare hälft, bemålat järn samt mässing, hjultrissor, gavlarnas höjd ca 140 resp 109 cm, bredd ca 90 cm, längd ca 190 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
slitage, skador