Säng gustaviansk
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SÄNG, gustaviansk, 1700-talets andra hälft, skuren dekor, delvis klädd stomme, utdragbar längd, gavlarnas höjd ca 100 resp 113 cm, bäddmått ca 125x205 cm, gavlarnas bredd ca 144 cm
Proveniens: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
senare bemålad, slitage
640085
2019-05-13