Gryta koppar 1800-tal

Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal
Gryta koppar 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRYTA, koppar, 1800-talets första hälft, oval form, med stämplat monogram SA under friherrlig krona, längd inkl. hänkel ca 51, höjd 16 cm

Med äldre lagningar, bristning, slitage

640106

2019-05-05