Grön Kanton Kina 1800-tal

Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal
Grön Kanton Kina 1800-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, UNDERFAT, KAFFEKOPPAR MED FAT, 7 dlr., porslin, Kina, 1800-talets mitt, "Grön Kanton", dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, bestående av: 2 tallrikar, underfat samt 4 kaffekoppar med fat, diameter ca 8-27 cm

Nagg

640170

2019-05-05