Gerda Höglund porträtt

Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt
Gerda Höglund porträtt

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GERDA HÖGLUND (1878-1973): Porträtt av O. Bergqvist (Biskop i Luleå Stift), signerat och daterat 1918, olja på duk, ca 228x140 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

krackeleringar, färgbortfall

640311

2019-05-14