Gerda Höglund porträtt
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GERDA HÖGLUND (1878-1973): Porträtt av O. Bergqvist (Biskop i Luleå Stift), signerat och daterat 1918, olja på duk, ca 228x140 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
krackeleringar, färgbortfall
640311
2019-05-14