Stol 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
STOL, 1800-tal, möjligtvis Italien, mahogny och lövträ med skuren, fleur de lies samt akantusdekor, sitthöjd ca 49 cm
Lagningar, några delar av skuren dekorelement är lösa, retuschering, kompletterad, renoverad, spår av trämask, förstarkningsinsatser till undersidan av sitsen
640315
2019-05-08