Stol 1800-tal

Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal
Stol 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

STOL, 1800-tal, möjligtvis Italien, mahogny och lövträ med skuren, fleur de lies samt akantusdekor, sitthöjd ca 49 cm

Lagningar, några delar av skuren dekorelement är lösa, retuschering, kompletterad, renoverad, spår av trämask, förstarkningsinsatser till undersidan av sitsen

640315

2019-05-08