Ostindia Rörstrand matservis

Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis
Ostindia Rörstrand matservis

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, "Ostindia", matservis, 40 dlr, porslin, bestående av: 10 mattallrikar (diam 24 cm), 11 förrättstallrikar (diam 22 cm), 5 assietter (diam 18 cm), 2 djupa tallrikar (diam 24 cm), 3 mindre djupa tallrikar (diam 22 cm), 2 såsskålar, 1 tillbringare (höjd 15 cm), 1 tekanna, 1 sockerskål, 1 såssnipa, 2 uppläggningsskålar (länd 26-32 cm) och 1 soppterrin (längd 29 cm)

Smärre slitage, enstaka nagg, varierande ålder

640318

2019-05-09