Bordsur sannolikt Frankrike omkring 1900
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, sannolikt Frankrike, omkring 1900, Louis XVI-stil, vit marmor, förgylld, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 45, bredd 45 cm
Nyckel saknas, slitage, marmor med nagg
640320
2019-05-07