Bordsur sannolikt Frankrike omkring 1900

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, sannolikt Frankrike, omkring 1900, Louis XVI-stil, vit marmor, förgylld, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 45, bredd 45 cm

Nyckel saknas, slitage, marmor med nagg

640320

2019-05-07