Glasservis Reijmyre Glasbruk
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REIJMYRE GLASBRUK Glasservis med kvadratisk fot, omkring 1900, bestående av, 10 snapsglas, 18 cupglas (höjd ca 12 cm), 13 vinglas (höjd ca 13,5 cm)
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
nagg kan förekomma
640324
2019-05-14