Glasservis Reijmyre Glasbruk

Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk
Glasservis Reijmyre Glasbruk

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

REIJMYRE GLASBRUK Glasservis med kvadratisk fot, omkring 1900, bestående av, 10 snapsglas, 18 cupglas (höjd ca 12 cm), 13 vinglas (höjd ca 13,5 cm)

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

nagg kan förekomma

640324

2019-05-14