Bordsur senempire 1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, fanerat i pyramidmahogny, 1800-talets mitt, senempire, dekor i form av dubbla parställda kolonnetter, detaljer i mässing, urtavla med romerska siffror, höjd ca 54 cm, pendel medföljer
Slitage, fanersläpp, fanerresning
640360
2019-05-05