Bordsur senempire 1800-tal

Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal
Bordsur senempire 1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, fanerat i pyramidmahogny, 1800-talets mitt, senempire, dekor i form av dubbla parställda kolonnetter, detaljer i mässing, urtavla med romerska siffror, höjd ca 54 cm, pendel medföljer

Slitage, fanersläpp, fanerresning

640360

2019-05-05