Spelbord
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPELBORD, gustavianskt, 1800-talets första hälft, mahognyfanér, skiva klädd med tyg, lådor under sarg, höjd 78 cm, diam ca 123 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
slitage, fanérskador, nyckel sakna, senare tyg på skiva
640382
2019-05-15